O mně Cesty Fotoalbum Novinky Polní čísla MT Kontakt

 

Argentinské pohledy (2008) - Petra

 

Kapitoly

My dva * Pohled do krajiny * Původní obyvatelé,oko astrologa * Trochu historie * Život v Argentině *  Argentina a umění * Jídlo a pití * Startujeme * Kdo podojil tu krávu * Akce tepláky * Atlantický oceán * Vidět hada * Ty jseš ale kostra * Smrad nenafotíš * Peninsula Valdés * Duhová kulička * Zabili krávu *  Aurakárie * Sklípkan vs. Martin * U tří černých křížů * Tam kde R je Š * Walle de la Luna * Cuesta de Guanchin * Smečka psů * Las Termas * Catamarca, Cuesta de Zapata * Belén *  Pravděpodobnost v Miraflóres * Los Angeles * Policie * La Pampa de la Viuda * Slon * Chepes Viejo * V Quines * Niňa Paula, Niňa Clavera * La Falda * Pampa de Olaen * La Candelária jezuitský klášter * El Mirador *  Tanti * La Bolsa * Mina Clavero * Los Duraznitos * Kde rostou Neughuberi * La Punta * La Toma *  Okolí Villa Praga * El Guanaco del Morro * Monte Grande * Den odletu * The End

 

 Argentina  -  původní obyvatele, oko astrologa

 

    Jako Účastníci zájezdu do Argentiny byli vybráni dva kandidáti. Kaktusový expert na gymna seňor Martin a jeho začínající asistentka seňora Petra, matoucí původní obyvatele jako Piedra.

     No a už jsme u toho, kdo jsou původní obyvatele? Otvírám internetový vyhledávač a musím se smát. Termín původní obyvatele existuje, ale vysvětlení, kdo skutečně byli,  je pro mě,  ufff, antihistorika  natolik matoucí, že se rozhodnu poslechnout svoji kreativní hemisféru, vykašlat se na jakési bádaní a vytvořit si teorii svoji .

     Další pojem civilizovaný národ je zavádějící také. Aztékové byli barbaři, válečnický národ, pořádali lidské oběti. Civilizované národy je vyháněly z míst, na kterých se chtěli usadit. Aztékové uctívali boha jménem Vicilopočtli, který jim radil, na kterém území se mají usadit. Boha symbolizoval Orel sedící na kaktusu. Dodnes je symbolem v Mexiku.  Jelikož jsem v Argentině  na mnoha místech fotografovala sloupy se sedícími orli na kaktusech,  ptám se, tak co, byli tu či nebyli? Tak dál. Pokud byli, byli vyhnáni. Kdo byl civilizovanější než oni? Že by teda Španělé? Nebo tu těmi původními obyvateli byli Kečuánci? Byli národem s vlastní kulturou, jazykem a byli součástí dynastie Inků. A zase encyklopedie mluví v souvislosti s Quechua  o Peru, Bolívii a Ekvádoru…….a malém procentu v Argentině. Malé procento se stává nesrozumitelným ukazatelem pro mé kreativní bádání. Ty jo!!!! Ty hemisféry se zase hádaj.

      Je-li geniální systém regulace přívodu vody z And kanály do údolí přičítán původním obyvatelům, byli to definitivně Kečuánci. Právě oni jsou označováni za autory a realizátory tohoto veledíla.

      Jakpak by se na nás dva dívalo oko astrologa z dynastie Inků? Martina by měli za papouška. Papouška jako ptáka zvědavého a nestálého. Je zajímavé, jak tato kultura si libovala jen v symbolech ptáků. Já jako křepelka, skromná a dobrosrdečná.

      Aztékům na rozdí od Kečuánců učarovala neživá příroda. Martin je vodou a jako voda má bohatou fantazii, bystrý úsudek . Také je váhavý a nejistý, není schopen přijmout následky svých činů. Má potřebu neustále o něčem přemýšlet, není důsledný. Zaujímá postoj všechno nebo nic. Přechází od jednoho extrému k druhému. Pokud se naučí přizpůsobit se proudu života, dojde k projasnění mysli a schopnosti se rozhodovat. Šamani považují toto znamení za velmi obtížné.

      Už vím, proč nechodím pomalu, ale trochu rychleji než ostatní. Jsem vítr. Tu mateřskou péči mám ve všech znameních. Silného a vitálního ducha, velkou životní sílu. Ty brďo, pohroma. Nepřiměřená síla vede k aroganci, projevuje se i tendence nebrat v úvahu názory druhých. Přece některé bláboly se nedaj fakt poslouchat. Umím se prosadit ve vztahu k druhým, jsem plodná v myšlenkách, v emocích a fyzických silách. Mám touhu spíš tvořit než ničit. Měla bych kontrolovat vnitřní vichřici a vanout jak svěží větřík za teplého a slunného dne a prožívat mírumilovný a šťastný život.

      Je zajímavé, jak Martin po přečtení tohoto paragrafu zareagoval. Já, že nejsem důsledný? Tak to je nějaká blbost !  To se podívejme,  jak taková citace z literatury rozhodí kaktusáře.

      Hele už vím, koho barbaři obětovali. Řekli ti, jaký jsi, pak ti ukázali tvé poselství……a…..

      Poselství pro vítr a pro vodu……

       Jednou budeš muset nabrat odvahu obhajovat svůj názor a stát si za ním, i kdyby to mělo za následek, že bude nevyhnutelné za něj bojovat. Nestačí mít přesvědčení a věřit v něco, něčemu rozumět, získat vědomosti a poznání, jestliže nejsi připraven proměnit je v čin.  

      Samozřejmě nemá smysl bojovat proti něčemu, ale za něco. Nauč se ovládat své myšlenky místo toho, aby myšlenky ovládaly tebe. Pamatuj: Každá tvoje myšlenka tvoří tvoji budoucnost.

     Na své cestě se nauč nechávat si mnohé věci jen pro sebe. Je ti nějak zakázáno vyměňovat si s někým svá tajemství nebo dokonce prozrazovat někomu tajemství jiných. Tvoje cesta se týká jen tebe, nepokoušej se ji tedy prezentovat, vysvětlovat, přikrášlovat nebo vnucovat jiným. Musíš se naučit, že každý nachází svoji vlastní pravdu, která není zprostředkovatelná. Skutečný poklad mlčenlivosti čeká až na konci duhy. Pak pochopíš, že není více co říci, a nebudeš už hledat kočičí zlato samolibosti, namyšlenosti a pouhého sebevyjádření,ale… …

Vítr zná své poselství. A co ty vodo, které je pro tebe?