O mně Cesty Fotoalbum Novinky Polní čísla MT Kontakt

 

Argentinské pohledy (2008) - Petra

 

Kapitoly

My dva * Pohled do krajiny * Původní obyvatelé,oko astrologa * Trochu historie * Život v Argentině *  Argentina a umění * Jídlo a pití * Startujeme * Kdo podojil tu krávu * Akce tepláky * Atlantický oceán * Vidět hada * Ty jseš ale kostra * Smrad nenafotíš * Peninsula Valdés * Duhová kulička * Zabili krávu *  Aurakárie * Sklípkan vs. Martin * U tří černých křížů * Tam kde R je Š * Walle de la Luna * Cuesta de Guanchin * Smečka psů * Las Termas * Catamarca, Cuesta de Zapata * Belén *  Pravděpodobnost v Miraflóres * Los Angeles * Policie * La Pampa de la Viuda * Slon * Chepes Viejo * V Quines * Niňa Paula, Niňa Clavera * La Falda * Pampa de Olaen * La Candelária jezuitský klášter * El Mirador *  Tanti * La Bolsa * Mina Clavero * Los Duraznitos * Kde rostou Neughuberi * La Punta * La Toma *  Okolí Villa Praga * El Guanaco del Morro * Monte Grande * Den odletu * The End

 

Kdo podojí tu krávu?

 

     Ty krávo, proč se na mě tak díváš? Bučíš a bučíš…zelený stan si ještě neviděla?..Gaučo přichází, v ruce kbelík a provaz. Zažene ji trochu ke plotu, sváže jí zadní nohy a začne s dojením. Spokojená kravka je během chvíle propuštěna vraty na pastvu….takové volné pasení.

     Jdu se projít a vidím v trávě sluncem vybělenou stehenní kost z krávy. Hele Martine to mám super protézu, vyfoť mě. Na krávoviny mě teda užije.

 

 

       Hola, zdravím kluky z estancie. Oba dva bráchové jedou do školy, a to na koni. Jejich soused to má zmáklý jinak, jede na čtyřkolce. Odhaduju jeho věk…tak asi devět. Vezmu-li to pohledem koně, tak čekat každý den před školou několik hodin a ještě k tomu být přivázanej….nevím…..nuda či zábava….povinnost či solidarita…

      První lokalita kaktusů v pohoří  Siera Baya……..jako žena kaktusáře si vůbec nepamatuju , jaký kytky jsem uviděla poprvé v přírodě. Martine ty jo…..jo už to mám. Vypadá to, že tady to sluníčko utíká po obloze rychleji než u nás. Je večer a Balneario de Tornquist nám nabídne místo k přenocování. Vycachtali jsme se v řece, uvařili polívku, chvilku pozorovali hvězdy. Hmmmm vidět Jižní Kříž, to bych chtěla.

  

    

      Pokud se chcete seznámit s mužem, který v jeho padesáti letech se diví tomu,že jiná souhvězdí jsou vidět na letní obloze a jiná zase na zimní obloze volejte 736 623 233. Ptejte se: Mohu to být já, kdo bude s vámi jako Měsíc a Země kroužit po obloze ….. Osobně jsem demonstrovala oba tyto pohyby vesmírných těles, ale seňor viděl pohyb rozfázovaný a tuším, že by ho k 100% pochopení uspokojil výklad s pohybem synchronizovaným. Gracias para colaboratión. Su esposa.

     Zalehneme do stanů a já poslouchám, jak zdáli zvoní zvonky…….zvonky, které mají zavěšené kolem krku pasoucí se koně. Zvonky odbíhají ……..začíná fučet větřík….přepínám na stanici šustící stan ve větru a usínám.