O mně Cesty Fotoalbum Novinky Polní čísla MT Kontakt

 

Argentinské pohledy (2008) - Petra

 

Kapitoly

My dva * Pohled do krajiny * Původní obyvatelé,oko astrologa * Trochu historie * Život v Argentině *  Argentina a umění * Jídlo a pití * Startujeme * Kdo podojil tu krávu * Akce tepláky * Atlantický oceán * Vidět hada * Ty jseš ale kostra * Smrad nenafotíš * Peninsula Valdés * Duhová kulička * Zabili krávu *  Aurakárie * Sklípkan vs. Martin * U tří černých křížů * Tam kde R je Š * Walle de la Luna * Cuesta de Guanchin * Smečka psů * Las Termas * Catamarca, Cuesta de Zapata * Belén *  Pravděpodobnost v Miraflóres * Los Angeles * Policie * La Pampa de la Viuda * Slon * Chepes Viejo * V Quines * Niňa Paula, Niňa Clavera * La Falda * Pampa de Olaen * La Candelária jezuitský klášter * El Mirador *  Tanti * La Bolsa * Mina Clavero * Los Duraznitos * Kde rostou Neughuberi * La Punta * La Toma *  Okolí Villa Praga * El Guanaco del Morro * Monte Grande * Den odletu * The End

 

Niňa Paula, Niňa Clavera ... samá holka

  

     Zajímavá zvlněná krajina, neznámá prťavá skalnička, zrcadlící se plocha, prchající ozvěna, křišťálová voda ohřátá hrou sluneční středy, Martinova kamera,rozostřená fotka, něčí prdel vykukující z dálky, hlava schovaná pod kšiltovkou, lamí ponožky ... náušnice z palmové kůry, ořechovokaramelová sladkost … prostě super holčičí náladička. Proč to říkáš? Víš, že na takové věci stačí jen pomyslet a jsou totálně v p…, v ř… a v p….. taky.

     To mě mělo hned napadnout. Poslední holkou byla hnědá cedule umístěná na kraji silnice s vábící upoutávkou Muzeum kaktusů. A pak že holky nejsou zrádkyně. To je samé hahaha hihihi a …..tý jó holky,chci vidět kaktus v muzeu. Já teda ne! Co to je za blbost, kaktus a v muzeu. Martin jde na průzkum. Sedím v autě a sepisuju nějaké nové fráze. Dávám mu půl hodiny. Teda jen tak machruju, ale v žebříčku oblíbenosti jsem hned za kaktusem. Jedna hoďka…….druhá hoďka…..kručí mi v břiše. Slibovaný oběd nebude. Chroupám suchary.

     Martínek se přibližuje k autu a mně neuniká jeho líbezný úsměv. Nechápu. Že by se spustil s majitelkou muzea? V ruce nese nějakou knihu. Že by byl tak dobrej a ještě dostal knihu? Další holka žárlivost se chce vyklubat z mozkové hemisféry. Zalez, říkám sama své naivní představě. Vysvětluje páté přes deváté. Kaktusy, Venuše, kniha a ještě k tomu chce české peníze. Tak popořadě. Majitel muzea kaktusů je současně keramik, malíř a archeolog.

     Vylez z toho auta, říká. To musíš vidět. Při jeho klasickém, to je bomba, vyskakuju poslušně z auta. Nebudu si nic nalhávat. Zvědavost je někdy silnější než lenost. A opravdu. Olejomalby, vitríny nabouchané archeologickými nálezy. Opravdu, ta malá panenka z hlíny je v mnoha znacích podobná Venuši naší. Soudě podle jeho znalostí z archeologie, se nebude v tomto případě jednat o laika. Ten chlápek přináší i ukázky různé keramiky.  Po chvilce přináší i kopii Venuše argentinské a věnuje ji Martinovi.

      Abych nezapomněla vysvětlit to s těmi penězi. Syn archeologa sbírá mince a jeho velkým snem je obohatit sbírku českými mincemi. Má je mít. A opravdu má velkou radost. Nevím, co mě to napadlo se zeptat, odkud pochází jeho rodina. Nepřipadal mi totiž jako typickém Argentinec. No z Ukrajiny, a opět se rozbíhá do domu a po chvilce přináší fotografie. Ta podoba se nezapře. Loučíme se  a jupí, jedeme na oběd. Dáváme si raviolky a carne. Moc dobrý. Osobně bych nemusela mít tolik kečupu. Jasně kečup je kluk a klukem taky skončíme. Ne, ne, vidím první palmu…..a další. Holky a kluci nehádejte se…..je to háj s palmami.