O mně Cesty Fotoalbum Novinky Polní čísla MT Kontakt

 

Argentinské pohledy (2008) - Petra

 

Kapitoly

My dva * Pohled do krajiny * Původní obyvatelé,oko astrologa * Trochu historie * Život v Argentině *  Argentina a umění * Jídlo a pití * Startujeme * Kdo podojil tu krávu * Akce tepláky * Atlantický oceán * Vidět hada * Ty jseš ale kostra * Smrad nenafotíš * Peninsula Valdés * Duhová kulička * Zabili krávu *  Aurakárie * Sklípkan vs. Martin * U tří černých křížů * Tam kde R je Š * Walle de la Luna * Cuesta de Guanchin * Smečka psů * Las Termas * Catamarca, Cuesta de Zapata * Belén *  Pravděpodobnost v Miraflóres * Los Angeles * Policie * La Pampa de la Viuda * Slon * Chepes Viejo * V Quines * Niňa Paula, Niňa Clavera * La Falda * Pampa de Olaen * La Candelária jezuitský klášter * El Mirador *  Tanti * La Bolsa * Mina Clavero * Los Duraznitos * Kde rostou Neughuberi * La Punta * La Toma *  Okolí Villa Praga * El Guanaco del Morro * Monte Grande * Den odletu * The End

 

Farmaceutické simpozium

La Pampa de la Viuda

 

     Černá vdova ať už z říše člověčí či pavoučí bývá obestřena tajemstvím. Pro obě pokolení platí třístupňová akční fáze. Číhá, vysaje a odhodí.  La pampa, která má vsoukáno do svého přídomku la viuda, může říct, že tyto tři aktivity jsou její vdově ušité taky přímo na tělo.

     Tady ta pampová vdova číhala na šanci, jak přesvědčit místní úřady o plánu vybudovat novou silnici, která by propojila Argentinu a Chile v provincii La Rioja. Šance se chytila a vysávat na takový projekt peníze doslovně musela. Možná měla práci s odhazováním nevěřících Tomášů a kamenů ze skal při stavbě silnice.

  

 

I ta atmosféra kolem Siera de Velasco má své tajemné kouzlo. Ránem mraky s respektem přefičí kolem vrcholků hor tak, aby probouzejícímu slunci dovolily jako prvnímu pošimrat svahy hor. Nejde o klasické ráno. O ráno, kde se vše leskne a září na dálku jasnými barvami.

      Tady hloubka barev nabírá tmavší a světlejší valéry temně sametově smaragdu. I z té dálky vás to na jednu stranu láká skočit a fláknout sebou do toho měkkého sametu, na druhou stranu máte pocit, že barva tajemna vám nedovolí vstoupit. Je vzrušující vstupovat na místa, která jsou v tajemném hávu. O nic míň je vzrušující potkat na těchto místech třeba skupinu argentinských farmaceutů.

 

 

  

Zpočátku jsme nevěděli, o koho jde. Jeden z nich vydoloval ze země malou opuncii a odnášel ji do auta. Divná konkurence, že jo Martine? Vypadalo, že to byla poslední zakrslá červeně kvetoucí opuncie v kraji.

     Ahoj! Odkud jste? Encantada tambien! Pokud máte možnost poznávat různé národnosti, začínáte spolu s nimi hrát jejich hru při setkávání a loučení. Už jsem tím taky postižená,  a pokud by vše záleželo jen na mně, společenský manýr stisku rukou bych raději nepraktikovala. Proč? Přednášku o lokalitě Lidské ruce, dělat nemíním. A o rukou připomínajících leklé ryby, to už vůbec ne. Tak fajn, obětí a symbolický polibek vpravo i vlevo. Člověk se stále musí učit. Deska nepopsaná jsem v sortimentu pánských parfémů. Identifikovat kód parfému farmaceuta Claudia po jeho objetí, se mi nepodařilo. Parfém si se mnou zahrával ještě druhý den ráno. Tak co? Jaká značka? Jaká….jaká, držel se mé hebké stařecké kůže a šklebil se.

     Nechápu, a to jsem se myla. Do vrásky se parchant schoval. Smrdíš!!!!! Ponižující setrvat tady! Vypařil se………