O mně Cesty Fotoalbum Novinky Polní čísla MT Kontakt

 

Argentinské pohledy (2008) - Petra

 

Kapitoly

My dva * Pohled do krajiny * Původní obyvatelé,oko astrologa * Trochu historie * Život v Argentině *  Argentina a umění * Jídlo a pití * Startujeme * Kdo podojil tu krávu * Akce tepláky * Atlantický oceán * Vidět hada * Ty jseš ale kostra * Smrad nenafotíš * Peninsula Valdés * Duhová kulička * Zabili krávu *  Aurakárie * Sklípkan vs. Martin * U tří černých křížů * Tam kde R je Š * Walle de la Luna * Cuesta de Guanchin * Smečka psů * Las Termas * Catamarca, Cuesta de Zapata * Belén *  Pravděpodobnost v Miraflóres * Los Angeles * Policie * La Pampa de la Viuda * Slon * Chepes Viejo * V Quines * Niňa Paula, Niňa Clavera * La Falda * Pampa de Olaen * La Candelária jezuitský klášter * El Mirador *  Tanti * La Bolsa * Mina Clavero * Los Duraznitos * Kde rostou Neughuberi * La Punta * La Toma *  Okolí Villa Praga * El Guanaco del Morro * Monte Grande * Den odletu * The End

 

Atlantic…ký oceán

 

      Jééééé, tak už ho vidím, je široký zleva doprava, na konec nedohlédnu, zpívá o azurové modři a posílá ke břehu pozdrav po převalujících se vlnách.

Chvilka zasnění, přivřené oči…….to je nádhera…..Jó nádhera, zafučel vítr, žene se k nám a cestou nabírá zrnka písku …….chcete si hrát na honěnou?

Myslela jsem si, že je to uvítací zvyk přírody vyzkoušet na milovnících moře, jak skutečně moře milují.

  

  

     Zase nějací blázni, štěká pitbul majitele chaty. Mám docela respekt a vysílám Martina se zeptat, zda bychom tu někde mohli přespat. Vidím, jak se chlapi uchechtávaj  a i ten pes má z toho psinu, že se ho bojím. Tak jo, drbu ho po hlavě a i na hřbetě, ale hledíme si přímo do očí. Přespat bychom tu mohli, ale jen teoreticky, máme svolení i místních, jenže prakticky usoudíme, že vítr zesiluje a nedovolí nám stan postavit. Odjíždíme.