O mně Cesty Fotoalbum Novinky Polní čísla MT Kontakt

 

Argentinské pohledy (2008) - Petra

 

Kapitoly

My dva * Pohled do krajiny * Původní obyvatelé,oko astrologa * Trochu historie * Život v Argentině *  Argentina a umění * Jídlo a pití * Startujeme * Kdo podojil tu krávu * Akce tepláky * Atlantický oceán * Vidět hada * Ty jseš ale kostra * Smrad nenafotíš * Peninsula Valdés * Duhová kulička * Zabili krávu *  Aurakárie * Sklípkan vs. Martin * U tří černých křížů * Tam kde R je Š * Walle de la Luna * Cuesta de Guanchin * Smečka psů * Las Termas * Catamarca, Cuesta de Zapata * Belén *  Pravděpodobnost v Miraflóres * Los Angeles * Policie * La Pampa de la Viuda * Slon * Chepes Viejo * V Quines * Niňa Paula, Niňa Clavera * La Falda * Pampa de Olaen * La Candelária jezuitský klášter * El Mirador *  Tanti * La Bolsa * Mina Clavero * Los Duraznitos * Kde rostou Neughuberi * La Punta * La Toma *  Okolí Villa Praga * El Guanaco del Morro * Monte Grande * Den odletu * The End

 

U Třech černých křížů

  

 

      Se symbolem kříže se setkáváme snad ve všech světových kulturách a náboženstvích a existuje na něj spousta výkladů. Kříž je možno brát jako určitý druh mandaly, kde horizontální čára znázorňuje náš tělesný život a naši pozemskou cestu, kdežto vertikální čára ukazuje na směr duchovního vývoje.  Na kříž se samozřejmě vážou i různé pověsti a příběhy a je to bezesporu symbol, který ovlivnil spoustu lidí a kultur.

    Horizont, kopec a na kopci tři černé kříže naklánějící se směrem k silnici. Vybavím si první gymna , která jsem poprvé v životě viděla rostoucí ve volné přírodě. Lokalita Cruz Negra. Ale nic není jednoduché, ani najít gymna schovaná někde pod keřem. Ne a ne je najít. Taková malá zoufalost. Možná trochu vlevo….nebo vpravo. Hra na schovávanou mě začíná bavit. Rozumím, je to taková malá zkouška. Upsat duši kaktusům. Ty kykty si zamilovat, ctít jejich rozmary a vrtochy. Vidím první kytku……ta je…..páni….nemůžu uvěřit, že jsem ji našla. Pomalu se zvedám, pohlédnu na kříže a slibuju věrnost v království gymnofilů.