O mně Cesty Fotoalbum Novinky Polní čísla MT Kontakt

 

Argentinské pohledy (2008) - Petra

 

Kapitoly

My dva * Pohled do krajiny * Původní obyvatelé,oko astrologa * Trochu historie * Život v Argentině *  Argentina a umění * Jídlo a pití * Startujeme * Kdo podojil tu krávu * Akce tepláky * Atlantický oceán * Vidět hada * Ty jseš ale kostra * Smrad nenafotíš * Peninsula Valdés * Duhová kulička * Zabili krávu *  Aurakárie * Sklípkan vs. Martin * U tří černých křížů * Tam kde R je Š * Walle de la Luna * Cuesta de Guanchin * Smečka psů * Las Termas * Catamarca, Cuesta de Zapata * Belén *  Pravděpodobnost v Miraflóres * Los Angeles * Policie * La Pampa de la Viuda * Slon * Chepes Viejo * V Quines * Niňa Paula, Niňa Clavera * La Falda * Pampa de Olaen * La Candelária jezuitský klášter * El Mirador *  Tanti * La Bolsa * Mina Clavero * Los Duraznitos * Kde rostou Neughuberi * La Punta * La Toma *  Okolí Villa Praga * El Guanaco del Morro * Monte Grande * Den odletu * The End

 

Peninsula Valdés a rypouší domestic violence……

 

     Pokud je panenská příroda jen místem domova zvířat, musí to být božský klid pro ně. Člověk začal tato místa postupně objevovat a měnit je v turistické atrakce.Postavení plotů kolem hnízdišť či letních kolonií mořských savců je v dnešní době už nutností. Nutností,  jak zákazem vstupu uchránit tato místa před vstupem člověka.

      Stojím před plotem na úpatí kopce a dalekohledem si přibližuju pláž s rypouši sloními. Mláďata a samice se vyhřívají na sluníčku, samci v moři líně proplouvají svým územím.

  

 

      To je kolos. Naklání se ze strany na stranu a pokouší se dostat k samici, která kojí mládě. Je jasné, že naše přítomnost mu neuniká. Sleduje mě a rypouším chrochtáním signalizuje mírnou nelibost. I já ho ale sleduju a ani jeden jeho pohyb mi neuniká. Snaží se svým tělem odstrčit mládě od matky. Je vidět, že i sociální život rypoušů má podobné znaky ze života našeho. Fotrovi se nedá odporovat, mládě vyklizuje bezstarostné místo od matky. Jo…..samec vzbuzoval v mých očích obdiv, statné tělo s uhrančivým pohledem tmavě hnědých velkých očí. Ale teď mu říkám ty surovče prasáku. Něžnost….kdepak tu vyměnil za domácí násilí. Kouše do samice, která mu občas ty jeho ataky agrese odplácí, ale nevzdává to a chce mi hlavně ukázat, jaký že je to samec.

      Potůčky i potoky krve tečou po jejich tělech a rudě červená barva je rychle smyta slanou vodou. Na jejich tělech se zrcadlí i jizvy staré, pěkně hluboké. Tak jako v lidském světě mnohokrát i tady násilí vyhrává…….samec se převalí na bok…..mrkne okem, hele vidíš ho…..jo vidím ho, je pěkně velkej…….

Penisotéku nezakládám frajere……šup a je to…….vítězoslavně odplouvá……no a my taky.

  

  

     Kluci magellanský, to jsou jiní frajeři. Svoji mužnost nedávají na obdiv nějakým tučňáčím extra výstupem, naopak se skromností inteligentních vzdělanců diskutují o problematice v zemi T. S noblesou nosí i svůj frak a se systematickou pečlivostí se o něj starají. Jen my turisti, co obdivujeme vůni parfémů světoznámých značek, můžeme říct největší blbost v říši tučňáků…….hele vole ty nějak smrdíš rybím tukem!!!

      Puerto Piramidés je známe pro mnohé návštěvníky něčím, s čím se většina lidí nikdy nesetká. Mám na mysli setkání s velrybou. Vidět ji a dotýkat se jí. Stále patřím mezi tu většinu. Pokud si někdo umane velrybí schůzku, musí obětovat  tomu snu hodně času, neboť velryby audience nepořádají a připlouvají do zálivu bez ohlášení. Mnoho lidí už několik dnů čeká na signál k nalodění, ale zřejmě velryby jsou v dobrém rozmaru a dovádějí v širém oceánu a do zálivu se jim prostě nechce.

Vracíme se ke kaktusové stezce.