O mně Cesty Fotoalbum Novinky Polní čísla MT Kontakt

 

Argentinské pohledy (2008) - Petra

 

Kapitoly

My dva * Pohled do krajiny * Původní obyvatelé,oko astrologa * Trochu historie * Život v Argentině *  Argentina a umění * Jídlo a pití * Startujeme * Kdo podojil tu krávu * Akce tepláky * Atlantický oceán * Vidět hada * Ty jseš ale kostra * Smrad nenafotíš * Peninsula Valdés * Duhová kulička * Zabili krávu *  Aurakárie * Sklípkan vs. Martin * U tří černých křížů * Tam kde R je Š * Walle de la Luna * Cuesta de Guanchin * Smečka psů * Las Termas * Catamarca, Cuesta de Zapata * Belén *  Pravděpodobnost v Miraflóres * Los Angeles * Policie * La Pampa de la Viuda * Slon * Chepes Viejo * V Quines * Niňa Paula, Niňa Clavera * La Falda * Pampa de Olaen * La Candelária jezuitský klášter * El Mirador *  Tanti * La Bolsa * Mina Clavero * Los Duraznitos * Kde rostou Neughuberi * La Punta * La Toma *  Okolí Villa Praga * El Guanaco del Morro * Monte Grande * Den odletu * The End

 

La Falda

 

     Přiznávám, že občas mi říkají, že mám koule mezi nohama. To je fakt. Martin naopak při pohledu na argentinskou sukni  jménem La Falda ukazoval ženské rozmary. Nic netušící odpoledne se přehouplo k večeru a začalo pomalu otevírat dveře soumraku. Právě tímto okamžikem vycházíme z restaurace, kam mě Martin pozval na večeři. Argentinská restaurace s parrillou, stoly vyrovnané vlevo i vpravo podél cihlových  zdí, trpělivě očekávaly zákazníky. My jsme byli mezi prvními. Personál ohozen do slušících uniforem měl vše vymakané do posledního detailu. Začínalo se mi tu líbit. Moje nadšení vrcholilo, když jsem se pustila do bifé de chorrizo a moje chuťové buňky se setkaly s prvním soustem.

      Taková delikatesa! Mohli jsme i ochutnávat ze široké nabídky různých salátů, ale měla jsem pocit, že to poslední sousto by mělo být měkoučké masíčko. Jako nejlepší tečka dnešního dne. Jenže neříkej hop, dokud nepřeskočíš. Skokem je myšlena cesta, jak najít místo ke spaní. Vzpomínám si na to ještě dnes, je to jako ve filmu. Jedeme městem a Martin nadšen místem, kde si taky vloni pochutnával s kamarády na pečeném masíčku, chrlí jeden zážitek za druhým. Tady jsme jeli, tady jsme parkovali, a pak jsme jeli za město, kde jsme nocovali. Jednoduchý jako facka.

     Právě v tuto hodinu vylítávaj upíři a pijou krev hovězímu dobytku a mě ji začínal pít Martin. Martin v sukni La Faldy. Říká: Je tma, nic nevidím. A když nic nevidím, tak si nemůžu nic pamatovat, a už vůbec ne, kde jsem. Stočil auto do města a mně se to nějak nelíbilo. Jemu se to líbilo, mně ne…tak se pěkně naprd. Tak řiď sama, já tu už byl a znám to tu jak svý boty. Ale v tý tmě nic nevidím. Pro mě hrozná prča, a tak navrhuju jet za město a pak někam odbočit. Martin se trochu zklidnil. Pomalu jsme se od města plného pouličních světel začali vzdalovat a zamířili jsme někam do hor.

      Cesta stoupala do kopce. Měla jsem pootevřené okýnko a zachytila jsem nějaké divné zvuky. To místní žáby měly námluvy. Rozehrávaly jednu symfonii za druhou, neuvěřitelné akordy. Obloha plná hvězd, to se jim to namlouvalo. Já jsem si stále ještě namlouvala, že to místo na postavení stanu najdem. Zastavili jsme chlápka, co vyjížděl z místní estancie na malém prskoletu. V okamžiku, co zmáčknul brzdu, stroj s sebou cukl a z ruky mu vypadla igelitová taška, do které si dal maso, co dostal za pomoc při zabíjačce. Přijel i majitel a dovolil nám postavit naši carpu na malém plácku před plotem. Zastavil se ještě ráno, aby se zeptal, jakou jsme měli noc. Italská výměna názorů se přehoupla v poklidnou noc a tu vystřídalo chladné ráno, ale ráno s překvapením.

     Moje logika s koulema vyhrála nad logikou sukně a dovedla Martina na místo vzdálené tři kilometry od místa, kde na nás podle údajů jednoho borce jménem Chvastek, měla čekat červeně kvetoucí stellata.

      Měla jsem možnost poznat seňora Chvastka osobně, tady v Argentině. Je samá srandička. Zřejmě mu nechyběl humor i tady na kopci. Podle mě sebral jen semena a červeně kvetoucí kytky neviděl. Doma mu něco vyklíčilo ve skleníku……povyrostlo….červeně vykvetlo. Vypustit zprávu, že ty červený kytky jsou právě odsud….…tak to Járo bylo fakt nezodpovědné!!!!!

Vy kluci!!!! Pomáhám hledat…… Na vlastní voči……..samá bílá, samá bílá……nepřihořívá a vůbec nehoří....