O mně Cesty Fotoalbum Novinky Polní čísla MT Kontakt

 

Argentinské pohledy (2008) - Petra

 

Kapitoly

My dva * Pohled do krajiny * Původní obyvatelé,oko astrologa * Trochu historie * Život v Argentině *  Argentina a umění * Jídlo a pití * Startujeme * Kdo podojil tu krávu * Akce tepláky * Atlantický oceán * Vidět hada * Ty jseš ale kostra * Smrad nenafotíš * Peninsula Valdés * Duhová kulička * Zabili krávu *  Aurakárie * Sklípkan vs. Martin * U tří černých křížů * Tam kde R je Š * Walle de la Luna * Cuesta de Guanchin * Smečka psů * Las Termas * Catamarca, Cuesta de Zapata * Belén *  Pravděpodobnost v Miraflóres * Los Angeles * Policie * La Pampa de la Viuda * Slon * Chepes Viejo * V Quines * Niňa Paula, Niňa Clavera * La Falda * Pampa de Olaen * La Candelária jezuitský klášter * El Mirador *  Tanti * La Bolsa * Mina Clavero * Los Duraznitos * Kde rostou Neughuberi * La Punta * La Toma *  Okolí Villa Praga * El Guanaco del Morro * Monte Grande * Den odletu * The End

 

Ty jseš ale kostra

  

     Samozřejmě, že jsem mezi dvěma časy zvolila tu špatnou variantu. Martin sešel po schodech do recepce a na hodinách bylo 6. Válet se v posteli o hodinu víc není špatný nápad. Posnídáme medialunas y cafe con leche .

  

 

     Cestou k servisu Martin zahlédl ceduli Panaderie a po zaparkování před servisem, jsme nabrali směr k pekárně. Vůně se linula ulicí několik desítek metrů právě směrem k nám. Taková vůně inspiruje a rozvíjí fantazii. Tady, uvnitř pekárny, se dá říct, kdo umí, ten umí. Ochutnáváním sladkých dobrot jsme si krátili čas v servisu. Auto zkontrolovali a vypulírovali. Poděkovala jsem a omluvila jsem se, za ten prach, který jsme za těch pár dní nachytali do všech prostor auta. Jen se usmáli, neboť jim bylo všeobecně známo, jakými praškami musí řidič projet, aby se dostal, kam potřebuje.

      V muzeu nás přivítali a dostala jsem výklad a stručné pokyny v angličtině. Martin más o menos comprende, a tak jsme vstoupili do prvního sálu. Zajímavě uspořádaná kolekce všeho,  co se v Argentině  dalo archeologicky zpracovat. Ty jseš ale pěkná kostra, se dalo hodit poklonu každému spojení kostí do podivuhodných tvarů. Kostry z minulosti ukazovaly své ladné křivky kostrám ze současnosti, dosud obaleným něčím, co za pár let bude použito v koloběhu látek v přírodě. Ty moje kůstko chubutense, říkám Martinovi na lokalitě, já už chci vidět rypouše. Až zítra. Do zítra? To vydržím.